Леванте попари Атлетико Мадрид в края, Реал Сосиедад дръпна на върха

Отборът на Атлетико Мадрид изгуби нови точки в защитата на титлата си в Испания, след като направи равенство 2:2 при гостуването си на Леванте в мач от междинния кръг в Ла Лига. Във Валенсия възпитаниците на Диего Симеоне на два пъти повеждаха в резултата чрез Антоан Гризман в 12-та и Матеус Куня в 76-та минута, но и в двата случая домакините изравняваха с точни изпълнения от дузпа на халфа Енис Барди, като вторият му гол падна в 90-та минута.

Двубоят бе напрегнат, като Атлети получи пет жълти картона, а треньорът на тима Диего Симеоне бе изгонен десет минути преди края, докато в добавеното време червен картон получи и Робер от домакините. След това равенство Атлетико Мадрид шесто място в класирането с 19 точки от 10 мача, пет по-малко от лидера Реал Сосиедад (11 мача), който вчера победи Селта с 2:0 като гост и поведе с три точки на върха. Леванте заема предпоследната позиция в подреждането с актив от шест точки и без победа в 11 двубоя.

В друг мач от четвъртък Гранада и Хетафе направиха равенство 1:1. /БГНЕС