Левски не остави шансове на Спартак Варна за Купата на България

Отборът на Левски разгроми при гостуването си Спартак Варна с 5:1 в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

Сините фенове имаха поводи за радост в Балчик, след като техният любим отбор се класира безпроблемно за 1/8-финалите за Купата на България.

„Сините“ започнаха очаквано по-добре срещата и постепенно наложиха натиск върху непретенциозния си съперник, довел до откриването на резултата в 28-та минута, когато точен бе Франко Мазурек. В края на първото полувреме Иван Горанов центрира в наказателното поле на варненци и Дени Алар с глава успокои столичани. В началото на втората част възпитаниците на Петър Хубчев реализираха нови три попадения само в рамките на седем минути. Първо, Насиру Мохамед направи резултата класически, а впоследствие на два пъти се разписа Мартин Петков. Домакините все пак стигнаха до почетен гол дело на Ивайло Русев в 64-та минута. До края не паднаха нови попадения и така Левски продължава комфортно към 1/8-финалите в надпреварата. За следващата фаза се класираха още три отбора от efbet Лига – Ботев Враца, Ботев Пловдив и Славия, надиграли съответно Добруджа, Миньор Перник и Загорец. До края на деня остават още два мача – Литекс приема Монтана, а шампионът Лудогорец гостува на Нефтохимик. /БГНЕС