Левски не успя да победи Локо Пловдив в дебюта на Дерменджиев

Отборите на Левски и Локомотив Пловдив направиха равенство 1:1 в мач от 21-ия кръг на Първа лига. Срещата на стадион „Георги Аспарухов“ бе дебют за новия наставник на „сините“ Георги Дерменджиев, но неговите възпитаници имаха нужда от късен гол, за да стигнат до точката. Домакините започнаха със сериозен натиск и контролираха събитията през първата част, но трудно стигаха до чисти голови положения. От своя страна „смърфовете“ бяха опасни на контраатака и се възползваха от една такава, за да поведат в резултата в 44-та минута, когато Анте Аралица преодоля Николай Михайлов след добро подаване на Момчил Цветанов. След почивката пловдивчани се защитаваха добре, но допуснаха грешка в 71-та минута, от която се възползва Давиде Мариани, за да изравни резултата. В оставащите минути и двата тима имаха шанс да стигнат до успеха, но така и не успяха да го сторят и поделиха точките. По този начин Левски остава на трета позиция в класирането с 42 точки, десет по-малко от лидера Лудогорец и на три зад втория ЦСКА. Локомотив заема девето място в подреждането с актив от 26 точки. /БГНЕС