Левски приключи лагера в Дубай с убедителен успех над Гълф Юнайтед

Левски победи Гълф Юнайтед (ОАЕ) с 4:0 в последната си контрола в Дубай.

„Сините“ откриха в 8-та минута, когато точен бе Келиан ван дер Каап. Нидерландецът бе най-съобразителен при центриране от корнер, след като удар на Ивелин Попов бе спасен, а защитникът направи добавка. Отново Ван дер Каап удвои в 54-та, а в 62-та Уелтън направи резултата класически. В 82-та минута Левски стигна и до четвърто попадение. Този път точен бе Марин Петков.

Уелтън вкара третия гол във вратата на Гълф Юнайтед.

В първите минути на срещата Асен Чандъров започна като централен защитник, но впоследствие се размени с Андриан Краев. Малко след гола на Ван дер Каап Левски бе близо до второ попадение, но Роналдо пропусна. В 19-та минута Асен Чандъров стреля силно от далечна дистанция, но ударът му срещна десния страничен стълб. Ван дер Каап опита да удвои, но негов изстрел с глава бе отразен от вратаря. Малко след това стражът спаси и хубав удар на Патрик-Габриел Галчев.

Втората част започна по идентичен начин с първата. В 54-та минута Келиан ван дер Каап реализира второто си попадение в мача и удвои аванса на Левски. Малко след това удар на Уелтън бе избит, но в 62-та минута бразилецът все пак успя да се разпише - 3:0. В 82-та минута Левски стигна и до четвърто попадение. Този път точен бе Марин Петков. Рикардиньо проби добре и асистира на Петков, който оформи крайния резултат.

Така „сините“ на Станимир Стоилов завършиха лагера в Дубай с победа. Тимът записа още три успеха, надигравайки Ал Насър и на два пъти Рига. Столичани отстъпиха единствено от Ал Кувейт, а проверката с малайзийския Ал Джохор бе прекратена заради груба игра от страна на съперника. Левски ще играе още една контрола преди подновяването на сезона в Първа лига срещу Септември. „Сините“ се изправят срещу Черно море в първия си мач след зимната пауза. Срещата на 11 февруари, събота, от 17:30 часа ще се играе на стадион „Ивайло“ във Велико Търново заради наказанието на Левски от един мач лишаване от домакинство. /БГНЕС