Левски продължава напред след нова победа над Ружомберок

Левски записа нова победа над Ружомберок.

Отборът на Левски се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като победи словашкия Ружомберок с 2:0 на реванша в София и отстрани съперника с общ резултат 4:0.

„Сините“ си осигуриха солидна преднина от два гола още след първия мач в Братислава, а днес нямаха проблеми да довършат започнатото на стадион „Георги Аспарухов“. Възпитаниците на Петър Хубчев контролираха събитията на терена и постигнаха своето в 33-та минута, когато офанзивния халф Давиде Мариани завърши многоходова комбинация за 1:0. След почивката гостите нямаха сили да отговорят и да се опитат да стигнат до обрат. В заключителните минути на двубоя официален дебют за Левски направи новото попълнение Дени Алар, който имаше нужда от по-малко от 15 минути, за да открие головата си сметка за „сините“ и да оформи крайното 2:0.

По този начин Левски отстрани Ружомберок с общ резултат 4:0 и във втория кръг на надпреварата ще срещне молдовския Петрокуб или кипърския АЕК Ларнака. /БГНЕС