Левски с втора победа над шампиона след петгеймова драма

Волейболистите на Левски София записаха втора победа над шампиона Хебър през сезона. "Сините" спечелиха с 3:2 (19:25, 25:23, 16:25, 30:28, 15:13) след страхотен обрат дербито на 13-ия кръг на първенството, играно пред над 300 зрители в столицата.

Снимка: НВЛ

По този начин двата тима се изравниха с по 10 победи и 3 загуби. "Тигрите", обаче остават на втора място във временното класиране с 30 точки, докато Левски е трети с 29. В следващия 14-и кръг "сините" играят със Славия, а Хебър приема коравия тим на Дея спорт (Бургас).

Селекцията на Николай Желязков показаха хъс, желание и сърцата игра. Зрителите в зала "Левски София" станаха свидетели на страхотен волейбол. Шампионите доминираха от началото на двубоя, като поведоха убедително. Впоследствие те отново бяха водещи, но след 16:11 изпуснаха инициативата и домакините се възползваха от това и в ключовите моменти да извоюват успеха. Пазарджиклии продължиха мотивирано в третата част и те излязоха отново напред в резултата. В решителната четвърта част шансът бе на страната на момчетата на Николай Желязков, които имаха превес почти до края. Там играта се завърза и развоят бе неясен до самия й край, в който обаче аргументите на столичани надделяха.

Тайбрекът предложи много драма, но в крайна сметка победният дух на домакините и колективът надделяха.

MVP стана либерото на Левски Владислав Иванов.

Най-резултатен бе Венислав Антов с 24 точки (2 аса, 2 блокади), 19 точки реализира Александър Къндев (1 ас, 1 блокада). Светослав Гоцев добави 14 точки (1 ас, 6 блокади). За съперника Джулио Саби бе над всички с 36 точки (2 блокади), Виктор Йосифов добави 16 точки (2 аса, 5 блокади), но не бяха достатъчни за успех. /БГНЕС