Левски вгорчи празника на Ботев Пд с победа на "Колежа"

Ботев Пд загуби с 0:1 от Левски при завръщането си на "Колежа" два кръга преди края на редовния сезон в Първа лига. Поражението до известна степен вгорчи празника на трибуните, където феновете подобаващо отбелязаха завръщането им у дома след 3425 дни. Двубоят започна с десетина минути закъснение заради димната завеса, която бе предизвикана от хореографията на бултрасите, които бяха изпълнили стадиона и не спряха да подкрепят любимците си до последната секунда.

В петата минута от мача шут на Ивелин Попов не затрудни Хидайет Ханкич. Десет след това Амаду Думбоуя също опита удар от дистанция, но той също бе неточен. В 22-ата минута Уелтън падна в наказателното поле на "канарчетата". Никола Попов обаче бе категоричен, че дузпа няма и показа жълт картон на бразилеца за симулация.

До края на първата част късмета си опитаха Джеймс Ето'о и Филип Кръстев. Футболистът на Левски бе много близо до шедьовър в добавеното време, но можщният му удар прелетя над напречната греда.

Играта през втората част бе спряна едва след няколко минутки. Привържениците на Ботев вдигнаха нова димна завеса. Още по голям колорит внесе близо десетминутната заря.

Веднага след подновяването на играта Ботев Пловдив стигна до чудесен шанс за гол. Топката бе пратена в наказателното поле на "сините", където Антоан Барон на празна врата нацели страничния стълб на Пламен Андреев. Минута по-късно "сините" организираха контраатака и се възползваха от грешка на Ханкич. Рикардиньо се озова сам на празна врата и вкара първия гол на "Колежа".

Малко по-късно столичани пропуснаха да решат всичко в мача. Уелтън проби отляво и стреля, но Ханкич изби, топката падна на крака на Филип Кръстев, който не успя да се разпише от изгодна позиция. Четвърт час преди края на редовното време Андриан Краев нанесе силен удар по земя, стигна се до рикошет, който обаче не бе достатъчен да заблуди Ханкич и той изби с крак.

В 77-ата минута Николай Минков отправи удар, Пламен Андреев реши да не рискува и изби, след което улови топката. Десет минути по-късно Абдулайе Траоре проби през центъра и си откри пространство за удар, който обаче премина високо над вратата на Андреев. Съдийската бригада даде 15 минути добавено време, в които Ботев не създаде нищо съществено.

В класирането Левски е четвърти с актив от 51 точки, докато Ботев Пловдив е десети с 29 пункта. /БГНЕС