Лейкърс доминираха Хийт в първия двубой от финала на НБА

Ел Ей Лейкърс спечели откриващия двубой от финалите на НБА, след като надигра Маями Хийт със 116:98.

ЛеБрон (д) остана на асистенция от трипъл-дабъл срещу Бътлър (л) и компания.

„Езерняците“ стартираха по-бавно срещата и след първите 7-8 минути в дебютната четвърт изоставаха с 13 точки. Още до края на първите 12 минути обаче възпитаниците на Франк Вогел обърнаха развоя на събитията след серия от 19-3. Тя продължи и във втората четвърт, след която ЛеБрон Джеймс и компания вече водеха комфортно със 17 пункта. Разликата в един момент достигна цели 32 точки и Лейкърс нанесоха първи удар във финалния сблъсък с „горещите“. Воденият от Ерик Сполстра тим, за когото това е пети финал в треньорската кариера с Маями, получи лоши новини и след като Горан Драгич (стъпало) и Бам Адебайо (рамо) напуснаха двубоя и не се завърнаха на паркета. Джими Бътлър пък изкълчи глезен, но съумя да доиграе срещата. За победителите най-резултатен бе Антъни Дейвис с 34 точки, 9 борби и 5 асистенции. Джеймс пък остана на асистенция от трипъл-дабъл – 25 точки, 13 борби и 9 асистенции. За Маями Бътлър вкара 23 точки. Мач номер 2 от финала е в петък срещу събота от 04:00 сутринта българско време. /БГНЕС