Лейкърс се справи с Оклахома без звездите си

Кузма повече Лейкърс в отсъствието на Джеймс и Дейвис.

Отборът на Ел Ей Лейкърс записа осми пореден успех в НБА, след като победи Оклахома Сити Тъндър със 125:110 като гост. Езерняците бяха без двете си големи звезди в този мач – ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, но въпреки това надиграха категорично съперника си за убедителния успех.

Водени от Кайл Кузма гостите натрупаха преднина от 22 точки само за една част, а в средата на третата четвърт авансът им достигна 32 точки, преди те да намалят оборотите и в крайна сметка да спечелят двубоя с 15 точки разлика. Общо седем играчи на Лейкърс вкараха двуцифрен брой точки, като Кузма бе най-резултатен с 36 точки и 7 борби, Ражон Рондо добави 21 точки, 12 борби и 8 асистенции, а Дуайт Хауърд се отчете с 12 точки и 14 борби от пейката. За Тъндър Данило Галинари и Шей Гилгъс-Александър вкараха по 24 точки.

Лейкърс води убедително на Запад с актив от 32 победи и 7 загуби, докато Оклахома заема седмата позиция в същата конференция с баланс 22-17.

Хюстън – Минесота 139:109

Бостън - Ню Орлийнс 140:105

Детройт – Чикаго 99:108

Далас – Филаделфия 109:91

Денвър – Кливланд 103:111. /БГНЕС