Лил сложи край на серията на Милан от 24 поредни мача без загуба

Атакуващият полузащитник на Лил Юсуф Язъджъ и отбеляза втория си хеттрик в тазгодишното издание на Лига Европа при класическия успех над Милан с 3:0, слагайки край на поредицата от 24 мача без поражение на „росонерите“ във всички турнири.

Язъджъ реализира хеттрик за класическия успех на Лил на "Сан Сиро".

Турчинът откри резултата, реализирайки спорна дузпа през първата част, вкара втория след грешка на стража на италианците Джанлуиджи Донарума и оформи хеттрика си, финиширайки контраатака. Донарума направи добро спасяване след пробива на Джонатан Дейвид, но от последвалия корнер Язъджъ падна в наказателното поле след единоборство с Алесио Романьоли и сам реализира отсъдената дузпа. Въпреки че ръцете на Романьоли бяха върху гърба на Язичи, на повторенията изглеждаше, че той не го избутва. Нападателят на Милан Златан Ибрахимович, сменен след час игра, имаше един-единствен да вкара – малко преди почивката, негов пряк свободен удар бе париран от Майк Майнан. Лил дръпна с два гола десетина минути след паузата, когато изстрел на Язъджъ от 25 метра не бе преценен от Донарума и влетя в мрежата му. Три минути по-късно, „кучетата“ Язъджъ оформи хеттрика си след асистенция на Дейвид. Лил се изкачи на първо място в група Н със седем точки, една пред Милан, който загуби за първи път от домакинското си поражение от Дженоа с 1:2 на 8 март. В другия двубой от групата Селтик бе надигран в къщи от Спарта Прага с 1:4. Чехите са с три точки, а „детелините“ на последно място с един пункт. Всички резултати от Лига Европа: Група А: Рома – Клуж 5:0 Йънг Бойс – ЦСКА 3:0 Група В: Рапид Виена – Дъндолк 4:3 Арсенал – Мьолде 4:1 Група С: Апоел Беер Шева – Байер Леверкузен 2:4 Славия Прага – Ница 3:2 Група D: Бенфика – Рейнджърс 3:3 Лех Познан – Стандарт Лиеж 3:1 Група Е: Омония – Гранада 0:2 ПАОК – ПСВ Айндховен 4:1 Група F: Реал Сосиедад – АЗ Алкмаар 1:0 Риека – Наполи 1:2 Група G: Лестър – Брага 4:0 Зоря – АЕК 1:4 Група I: Сивасспор – Карабах 2:0 Виляреал – Макаби Тел Авив 4:0 Група J: Лудогорец – Тотнъм 1:3 Антверп – ЛАСК 0:1 Група К: Динамо Загреб – Волфсбергер 1:0 Фейенорд – ЦСКА Москва 3:1 Група L: Цървена звезда – Гент 2:1 Хофенхайм – Слован Либерец 5:0. /БГНЕС