Лилард с нови 51 точки за победа на Портланд над Юта

Лилард има средно 48.8 точки в последните си шест мача.

Гардът на Портланд Трейлблейзърс Деймиан Лилард продължи със силните си изяви в последните седмици, след като вкара 51 точки за победа на своя тим над Юта Джаз със 124:107 у дома. За Лилард това бе пети случай в последните шест мача с поне 47 отбелязани точки, като в този период той вкарва средно по 48.8 точки на мач. Лилард добави и 12 асистенции за успеха, а Хасан Уайтсайд се отчете с впечатляващ дабъл-дабъл – 17 точки и 21 борби. За Юта над всички бе Донован Мичъл с 25 точки. За Портланд това бе четвърти пореден успех в Лигата, но тимът все още е извън зоната на плейофите в Западната конференция и заема девето място с актив от 23 победи и 27 загуби. Юта е на четвърта позиция на Запад с баланс 32-17. Ел Ей Лейкърс записа първа победа след трагичната смърт на легендата на тима Коби Брайънт миналата неделя. Езерняците надвиха Сакраменто Кингс със 129:113 като гост. ЛеБрон Джеймс реализира трипъл-дабъл – 15 точки, 10 борби, 11 асистенции, Антъни Дейвис добави 21 точки и 6 борби, а Ейвъри Брадли се отчете с 19 точки. За Кингс най-резултатен бе Де'Арън Фокс с 24 точки, 6 борби и 5 асистенции. Лейкърс са лидери на Запад с 37 успеха и 11 поражения, докато Бруклин е на 13-та позиция в същата конференция с баланс 18-31. /БГНЕС