Ливърпул вкара шест безответни гола на Лийдс и вече диша във врата на Сити

Отборът на Ливърпул се доближи на три точки от лидера в класирането Манчестър Сити, след като разби Лийдс Юнайтед с 6:0 у дома в отложен мач от Висшата лига.

На "Анфийлд" домакините доминираха тотално и поведоха още в 15-та минута с гол на Мохамед Салах от дузпа, а след половин час игра централният защитник Жоел Матип покачи на 2:0. Преди края на първата част Салах реализира още една дузпа, а в заключителните десет минути Садио Мане вкара нови две попадения, преди Върджил ван Дайк да оформи крайното 6:0 в 93-та минута.

По този начин Ливърпул записа шеста поредна победа във Висшата лига и вече има 60 точки на второто място, само три по-малко от първия Манчестър Сити. От своя страна Лийдс вече е само на три точки над опасната зона, заемайки 15-та позиция с актив от 23 точки.

Бърнли - Тотнъм 1:0

Уотфорд - Кристъл Палас 1:4. /БГНЕС