Ливърпул окупира върха след късна драма срещу Тотнъм

Ливърпул надигра у дома Тотнъм с 2:1 в дербито на 13-ия кръг във Висшата лига. Домакините почетоха починалия в понеделник бивш наставник на тима Жерар Улие, който си отиде на 73-годишна възраст.

Фирмино донесе трите точки на Ливърпул срещу Тотнъм.

Мърсисайдци стартираха отлично двубоя и напълно доминираха при владението на топката, като след няколко добри атаки, поведоха чрез Мохамед Салах, чийто удар рикошира в противников играч и не остави шансове на Юго Лорис. С първия и единствен шанс до почивката обаче „шпорите“ възстановиха равенството чрез Хюн Мин Сон, който се измъкна от засадата и преодоля Алисон. Ситуацията бе разгледана от ВАР, като технологията присъди гола на лондончани. До края на полувремето Ливърпул продължи да бъде по-активният отбор на терена, но не стигна до втори гол. Тотнъм показа зъби в началото на второто полувреме, като пропусна няколко страхотни възможности за пълен обрат чрез Стивън Бергвайн и Хари Кейн. Нидерландският национал дори уцели гредата при една от възможностите си, а голмайсторът на „шпорите“ пропусна от близка дистанция при ъглов удар. „Червените“ отново си върнаха контрола и Садио Мане се откъсна от Серж Орие, но силният му шут бе париран от Лорис в корнер. В крайна сметка, домакините стигнаха до безценни три точки след точната интервенция на Роберто Фирмино, който бе изпуснат в наказателното поле и с глава донесе успеха на Юрген Клоп и компания. Ливърпул няма поражение на „Анфийлд“ във вече 66 последователни мача – за последно тимът отстъпи у дома на Кристъл Палас през април 2017. Победата изкачи шампионите еднолично на първо място в класирането с 28 точки, с три повече от Тотнъм. В следващия кръг Ливърпул гостува на Кристъл Палас, докато Тотнъм приема у дома Лестър. Останалите резултати: Арсенал – Саутхемптън 1:1 Лийдс – Нюкасъл 5:2 Лестър – Евертън 0:2 Фулъм – Брайтън 0:0 Уест Хем – Кристъл Палас 1:1. /БГНЕС