Ливърпул вкара 4 гола на младежите на Астън Вила

Тимът на Ливърпул победи Астън Вила с 4:1 в Бирмингам в мач от трети кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация. Играчите на домакините заради коронавируса бяха принудени да излязат с младежи и юноши в състава си.

Садио Мане даде преднина на Ливърпул още в 4-ата минута, но Астън Вила изравни с точен изстрел на 17-годишния талант Луи Бари. Мърсисайдци решиха спора с три гола в рамките на пет минути през второто полувреме. Разписаха се Жоржиньо Вайналдум (60`), Садио Мане (63`) и Мохамед Салах (65`)

Двубоят в Бирмингам бе под въпрос заради бум на заразени с коронавирус в първия тим на Астън Вила и служители на клуба, заради което тренировъчната база на отбора бе затворена.

В друг мач от трети кръг на Купата на Футболната асоциация Уулвърхемптън надви Кристъл Палас с 1:0 на своя стадион "Молиню".

Наставниците на двата отбора заложиха в този мач на основните си играчи. Единственият гол отбеляза Адама Траоре в 35-ата минута. /БГНЕС