Ливърпул за първи път загуби точки у дома този сезон

Ливърпул и Бърнли завършиха наравно 1:1 в двубой от 35-и кръг на Премиършип, който се игра на стадион "Анфийлд Роуд". Мърсисайдският тим, който предсрочно си осигури титлата, за първи път този сезон загуби точки у дома.

Автор на първия гол в мача стана защитникът на Ливърпул Анди Робъртсън, който с глава прати топката в мрежата на съперника в 34-ата минута след асистенция на Фабиньо. Равенството възстанови Джей Родригес в 69-ата минута след подаване на Джеймс Тарковски. Ответният гол буквално въодушеви Бърнли и отборът започна все по-често да атакува. Така в заключителните минути гостуващият тим можеше да стигне и до пълен успех, но гредата спаси Ливърпул след удар на резервата Йохан Берг Гудмундсон

С огромен принос за спечелената точка на гостите е вратарят Ник Поуп, който се отличи със страхотни спасявания. В крайна сметка отборът на Юрген Клоп справедливо откри резултата и създаде още много положения, за да го удвои, но не съумя и бе наказан за това.

Ливърпул води в класирането с актив от 93 точки, а Бърнли с 50 т. заема 9-о място. В 36-и кръг Ливърпул гостува на Арсенал, а Бърнли посреща Уулвърхемптън. И двата мача ще се играят на 15 юли. Бърнли спря впечатляваща серия от 24 поредни домакински победи на Ливърпул./БГНЕС