Ливърпул загуби за първи път пет поредни домакински мача в Премиършип

Ливърпул продължи с неубедителното си представяне през настоящия сезон, след като отстъпи у дома на Челси с 0:1 в двубой от 27-ия кръг на английската Висша лига.

Маунт (л) ликува след гола си във вратата на Ливърпул.

Срещата започна равностойно, като след по-добрата игра на домакините в първите минути, „сините“ постепенно изнесоха топката от своята половина и Тимо Вернер успя дори да реализира, след като изпревари излезлия от наказателното си поле Алисон. Голът обаче не беше зачетен от главния съдия Мартин Аткинсън заради изключително тънка засада на германеца след намесата на ВАР. В крайна сметка възпитаниците на Томас Тухел се поздравиха с преднина преди почивката след премерения шут на Мейсън Маунт. През второто полувреме гостите продължиха с чудесното си представяне в защита, като с изключение на заключителните минути, когато допуснаха и първи точен удар към вратата на Едуар Менди, не допуснаха сериозни опасности. От другата страна, Вернер и Хаким Зиеш можеха да сложат точка на спора, но се отчетоха с пропуски. В крайна сметка, Челси стигна до важна победа в битката за топ 4. Тимът се изкачи на четвъртото място с актив от 47 точки, на една и две съответно пред Евертън и Уест Хем, които са с мач по-малко от „сините“. Тухел записа десети последователен двубой във всички турнири без поражение откакто пристигна на „Стамфорд Бридж“ от Пари Сен Жермен. Шампионите пък отстъпиха за пети пореден път в къщи в първенството – това се случва за първи път в клубната история. Съставът е на четири точки от Челси и в следващия кръг играе у дома с борещия се за своето оцеляване Фулъм. Челси пък приема Евертън в сблъсък за топ 4. „Карамелите“ по-рано постигнаха ценен успех при визитата на Уест Бромич Албиън с 1:0, като отново в герой за Карло Анчелоти и компания се превърна Ричарлисон, който вкара и в предишния двубой със Саутхемптън. Тотнъм също продължава борбата за местата в зона Шампионска лига, стигайки до същата победа при визитата на Фулъм след автогол на Тосин Адарабийойо. /БГНЕС