Ливърпул не пожали ЛАСК и се класира уверено за осминафиналите в Лига Европа

Ливърпул се класира за осминафиналите в турнира Лига Европа, след като разби ЛАСК Линц с 4:0 у дома в мач от петия кръг на груповата фаза на надпреварата.

В среща от група Е на втория по сила евротурнир „червените“ настъпиха газта от самото начало и поведоха на бърза ръка с 2:0 с попадения на Луис Диас и Коди Гакпо до 15-та минута. В началото на второто полувреме Мохамед Салах реализира своя гол номер 199 с екипа на мърсисайдци във всички турнири от дузпа, а крайното 4:0 оформи Гакпо в добавеното време след асистенция на влезлия от пейката Трент Алекзандър-Арнолд.

След нулевото равенство на Тулуза с Юнион Сен Жилоа в другия мач от групата, възпитаниците на Юрген Клоп си подсигуриха и първото място в крайното подреждане, което ги праща закономерно в осминафиналите на ЛЕ.

Освен Ливърпул, сигурни участници в 1/8-финалите на надпреварата са още отборите на Аталанта и Байер Леверкузен. Спортинг Лисабон пък вече има билет за плейофния кръг.