Ливърпул обезсмисли реванша със Спарта и задмина кота 1000 гола при Клоп

Ливърпул разби Спарта Прага с 5:1 като гост в първи осминафинален сблъсък от турнира Лига Европа.

„Червените“ пристигнаха в чешката столица с мисълта за ключовия мач за титлата в Англия срещу Манчестър Сити тази неделя, но си свършиха работата и дадоха почивка на основните си играчи. Интригата бе убита до почивката с три безответни гола на сметката на гостите – точно реализирана дузпа от Алексис Мак Алистър и две красиви попадения на Дарвин Нунес, първото от които бе под номер 1000 за мърсисайдци под ръководството на Юрген Клоп е 476 срещи във всички турнири.

Спарта имаше ситуации преди паузата и заслужено стигна до гол в самото начало на втората част, когато влезлият от пейката Конър Брадли нямаше късмет и намери собствената врата. Скоро след това обаче Луис Диас покачи на 4:1, а попадение на завърналия се след травма Мохамед Салах бе отменено заради тънка засада. Ливърпул вкара и пето попадение чрез друга от смените си – Доминик Собослай. По този начин реваншът на „Анфийлд“ след седмица се очертава протоколен.

В друг двубой, Рома също направи огромна крачка към четвъртфиналите след неочакван успех над Брайтън с 4:0. На „Олимпико“ възпитаниците на Даниеле Де Роси продължиха с доброто си представяне напоследък и спечелиха с голове на Пауло Дибала, Ромелу Лукаку, Джанлука Манчини и Браян Кристанте.

Леверкузен избегна първа загуба от началото на сезона във всички турнири с късен изравнителен гол при визитата на Карабах. Милан пък пречупи съпротивата на 10 от Славия Прага и взе аванс преди реванша в Чехия след 4:2 на собствен терен.