Ливърпул разнищи Челси на "Анфийлд", победи за Тотнъм и Сити

Отборът на Ливърпул разби Челси с 4:1 у дома в дербито от междинния кръг на Висшата лига. На "Анфийлд" играчите на Юрген Клоп доминираха тотално на терена и вкараха четири гола, а нападателят на тима подобри рекорд в историята на Висшата лига, като удари четири греди в един мач.

С основна заслуга за убедителния успех на Ливърпул бе младият защитник на тима Конър Брадли. 21-годишният десен бек вкара първия си гол за клуба и асистира за други две попадения, дело на Диого Жота и Доминик Собослай. В самия край на първото полувреме Нунес пропусна дузпа, след като уцели греда, а в 71-та минута Кристофър Нкунку върна един гол за "сините", но Луис Диас сложи точка на спора в 79-та минута.

По този начин "червените" възстановиха преднината си от пет точки на върха в класирането на Висшата лига.

В друг мач от миналата вечер Манчестър Сити победи Бърнли с 3:1 у дома с два гола на Хулиан Алварес и един на Родри. Така "гражданите" изостават с пет точки от мърсисайдци, като са изиграли мач по-малко.

В последния мач от сряда Тотнъм победи Брентфорд с 3:2 у дома. /БГНЕС