Локо Пд унизи Ботев Пд с 6:0 на "Лаута"

Локомотив Пловдив разби Ботев Пловдив с 6:0 в градското дерби от 14-и кръг на efbet Лига.

"Смърфовете" записаха рекордната си победа в историята на това противопоставяне. Успехът на Локомотив също така е исторически и за това, че е първият с шест гола разлика за един от двата отбора.

Домакините стартираха наказателната си акция още във втората минута с точен изстрел на Момчил Цветанов. Диниш Алмейда покачи на 2:0 седем минути по-късно, а Димитър Илиев направи резултата класически в 25-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Филип Филипов срещу Георги Минчев. Само три минути по-късно Локомотив вече имаше четири гола преднина - в 28-ата се разписа Георги Минчев. Проблемите на Ботев станаха още по-сериозни, след като Джонатан в края на полувремето получи втори жълт картон и остави съотборниците си с 10 човека на терена. Звездата на "канарчетата" Тодор Неделев пък се контузи в началото на второто полувреме и бе заменен от Кристиан Добрев. Локомотив реализира още два гола след почивката - точни бяха резервите Кристиан Илич в 71-ата минута и Николай Николаев в 79-ата. Локомотив е на върха в подреждането с 27 точки от 13 срещи, а Лудогорец е втори с 26 т. от 11 мача. Ботев Пловдив е на 10-о място с 13 пункта. /БГНЕС