Локо Сф записа първа победа и остави Ботев Пд да агонизира на дъното

Локо Сф записа първа победа за сезона и задълбочи кризата в Ботев Пд. "Жълто-черните" демонстрираха отчайващо слаба продукция и загубиха с 0:2 гостуването си в столицата от 4-ия кръг на Първа лига.

Димитър Митков и Илия Димитров се разписаха за домакините, а повече от час Ботев игра с човек по-малко заради директен червен картон на Етоо. Официален дебют начело на "канарите" записа наставникът на втория отбор Артур Ованисян, който замени Азрудин Валентич. Ботев е здраво закотвен на последното място във временното класиране и е единственият тим в елита без спечелена точка.

Първият точен удар в двубоя бе за гостите в 22-ата минута. Дилан Мертенс напредна през центъра, стигна до дъгата пред наказателното поле и стреля силно, но вратарят Александър Любенов изби в корнер.

Пет минути по-късно трябваше да се намесва VAR заради груб фаул на Етоо, който влезе много остро в краката на Димитър Митков. Реферът Станимир Тренчев вдигна директен червен картон на Етоо, който между другото, имаше вече един жълт картон за груба игра.

В 40-ата минута Мохамед Брахими прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменен, тъй като при центрирането от фаул трима футболисти на Ботев бяха в засада.

Пет минути след почивката Локомотив София откри резултата. Мики Орачев бе изведен по левия фланг, напредна с няколко крачки и центрира остро към малкия пеналт, където Димитър Митков засече с крак за 1:0.

След това "железничарите" имаха още две възможности за гол, но ги пропиляха чрез Франса. Веднъж и реферът пожали Николай Минков, като му спести втори жълт картон. Така се стигна до 84-ата минута, когато Локомотив София реши мача с втори гол. Селсо Рапосо проби по дясното крило и подаде към Илия Димитров, който изпревари твърде бавния Роберто Пунчец и засече с крак за 2:0. /БГНЕС