Лудогорец остана без точка след загуба от ЛАСК в последния си мач в ЛЕ

Отборът на Лудогорец записа шеста поредна загуба в група J на Лига Европа и напусна втория по престижност европейски клубен турнир без актив след поражение от ЛАСК Линц с 1:3 в Разград.

Лудогорец напусна Лига Европа с шест загуби от шест мача в груповата фаза.

На „Хювефарма Арена“ гостите стартираха по-активно и в края на първата част можеха да поведат в резултата, но Пламен Илиев спаси дузпа, бита от Томас Гойгингер. Възпитаниците на Станислав Генчев се възползваха от разколебаването в редиците на австрийците на старта на второто полувреме, когато Елвис Ману изведе българския шампион напред в резултата. Десет по-късно Филип Визенгер възстанови паритета, а ключовият момент в срещата дойде в 61-та минута, когато Алекс Сантана бе изгонен с директен червен картон за нарушение на правилата в наказателното поле. Зад топката застана Рене Ренер и този път нямаше грешка за пълния обрат в двубоя. До края ЛАСК категорично надигра своя домакин и стигна до трето попадение дело на Мадс Емил Мадсен. Така, Лудогорец не успя да спечели точка в тазгодишното издание на групите на Лига Европа. Тимът ще се фокусира върху представянето си в местния шампионат, където предстои домакинство на Черно море. ЛАСК завърши групата с успех, но не успя да продължи напред в турнира, оставайки на две точки от втория Антверп. Белгийците останаха втори в групата след загуба от Тотнъм в северен Лондон с 0:2. Винисиус и Джовани Ло Селсо бяха точни за „шпорите“ през втората част. /БГНЕС