Лудогорец отказа Левски от титлата и се върна на върха

Отборът на Лудогорец си върна преднината от три точки на върха на класирането в Първа лига, след като победи Левски с 2:0 като гост в дербито от третия плейофен кръг на Първа лига, играно на Националния стадион "Васил Левски" в столицата.

Двубуоят ще бъде запомнен и със спорните решения на рефера Ивайло Стоянов, след като през второто полувреме той не даде дузпа за нарушение срещу капитана на "сините" Иван Горанов в наказателното поле на гостите, а малко след това изгони Горанов с директен червен картон и отсъди 11-метров наказателен удар в полза на "орлите", реализиран от Козмин Моци, който на своя страна бе изгонен, след като изрази радостта си бурно пред феновете на домакините. През първата част възпитаниците на Георги Дерменджиев пропуснаха няколко добри положения за гол, преди разградчани да се възползват от една от контраатаките си и да поведат в резултата в 37-та минута, когато Марселиньо подаде на Клаудиу Кешеру на празна врата и румънският национал не сбърка. През втората част играчите на Левски се опитаха да се върнат в двубоя, но бяха попарени от гола на Моци в 82-та минута. В крайна сметка Лудогорец стигна до успеха и поведе с три точки пред ЦСКА на върха на класирането, докато Левски вече изостава с девет точки от лидерите. /БГНЕС