Лудогорец преодоля Динамо и ще играе в групите на Лига Европа

Отборът на Лудогорец ще участва в груповата фаза на Лига Европа и през този сезон, след като победи Динамо Брест с 2:0 като гост в плейофите на надпреварата. Двубоят в Минск бе равностоен през по-голямата си част, но българските шампиони успяха да се възползват от положенията си през второто полувреме, за да стигнат до успеха и да изпълнят своята цел.

Лудогорец ще продължи евроучастието си през този сезон.

Възпитаниците на Павел Върба имаха лек териториален превес през първото полувреме, но всичко по-интересно стана преди почивката, като домакините имаха отличен шанс да поведат в резултата след центриране от корнер, като първа топката срещна гредата, а след това Пламен Илиев се намеси отлично при добавката на играч на Брест. Няколко минути след това дойде решаващият момент в двубоя, като "орлите" разгърнаха добре една своя контраатака и Доминик Янков асистира на резервата Елвис Ману, който се разписа на празна врата в 73-та минута. Разградчани бързо нанесоха своя втори удар и шест минути по-късно друга резерва - Ихинио Марин, покачи на 2:0 със силен и точен изстрел след добро подаване на Ману. До края на мача беларуският тим нямаше сили да отговори на предизвикателството и в крайна сметка Лудогорец спечели и си осигури място в групите на Лига Европа. /БГНЕС