Лудогорец се сбогува с Лига Европа след тежко поражение от Тотнъм

Тотнъм надигра у дома Лудогорец с 4:0 в среща от група J на Лига Европа. „Шпорите“ не оставиха никакви шансове на българския шампион и спечелиха комфортно и ответния сблъсък между двата състава, след като в първия мач триумфираха след 3:1 в Разград.

Уинкс получава поздравления от съотборниците си след страхотния гол, който вкара във вратата на Илиев.

Винисиус даде тон за убедителния успех с двете си попадения до почивката съответно в 16-та и 34-та минути. През втората част момчетата на Жозе Моуриньо отбелязаха нови два безответни гола. Хари Уинкс изненада Пламен Илиев с удар от 40 метра, който влезе под гредата на българския национал, а малко по-късно Лукас Моура оформи крайния резултат. Възпитаниците на Станислав Генчев така и не отправиха точен удар по посока вратата на Джо Харт, който в 81-та минута бе заменен от Алфи Уайтман. В другия двубой от групата ЛАСК Линц отстъпи у дома на Антверп с 0:2. Лиор Рефаелов и Питер Геркенс донесоха ценния успех на белгийците на австрийска земя. В класирането лидер е Антверп с девет точки – равен брой с втория Тотнъм, но по-добри показатели в преките мачовете след минималния успех в Белгия с 1:0. ЛАСК е трети с шест пункта, а Лудогорец е на последна позиция без спечелена точка и се раздели официално с турнира. Разградчани ще се опитат да запишат първа точка в тазгодишното издание на ЛЕ при гостуването на Антверп, докато Тотнъм гостува на ЛАСК. Междувременно, ЦСКА загуби и на практика шансове за класиране в елиминациите на турнира, след като Рома надви Клуж в Румъния с 2:0. По-рано армейците отстъпиха у дома на Йънг Бойс с 0:1. /БГНЕС