Лудогорец се справи със Славия в София и вече е близо до върха

Отборът на Лудогорец се доближи на две точки от лидерите в класирането Черно море и ЦСКА, след като победи Славия с 2:0 като гост в отложен мач от третия кръг на Първа лига.

На стадион "Александър Шаламанов" в столицата през първото полувреме не паднаха голове, но след почивката Квадво Дуа наказа "белите" с две попадения в рамките на девет минути. Нападателят откри резултата в 68-та минута, след като бе изведен сам срещу реабилитирания от Златомир Загорчич вратар Светослав Вуцов и прокара топката между краката му. В 77-та минута Дуа вкара с глава от близко разстояние след добро центриране на Кайо Видал.

По този начин Лудогорец записа втори пореден успех в първенството и вече има 30 точки, две по-малко от Черно море и ЦСКА, които са изиграли мач повече. Ситуацията на Славия остава тежка - тимът заема 14-то място в класирането с актив от 11 точки. /БГНЕС