Мъри срази Зверев за място на четвъртфиналите в Доха

Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на турнира в Доха, Катар, след като надигра Александър Зверев със 7:6 (5), 2:6, 7:5 в мач, продължил над три часа. По този начин британецът записа четвъртия си успех в общо пет двубоя срещу този съперник.

На два пъти Мъри бе на две точки от загубата, сервирайки за оставане в мача при 4-5 в третата част. Зверев имаше предимство, но така и не успя да го материализира в пробив.

Така се стигна до 11-ия гейм, в който шотландецът достигна до брейк. Трикратният шампион от Шлема не пропусна да използва предимството си и завърши мача гейм по-късно.

В първия кръг Мъри постигна друг драматичен успех след тайбрек в третия сет срещу Лоренцо Сонего, след като преди това отрази три мачбола. Така той вече има четири победи през сезона. Първите две бяха на Аустрелиън Оупън.

На четвъртфиналите бившият №1 ще срещне френския квалификант Алекзандър Мюлер, който отстрани Ботик ван де Зандсхулп след 6-2, 6-4.

Даниил Медведев също продължи победната си серия след 6-4, 6-3 над квалификанта Лиам Броуди. /БГНЕС