Маями взе дербито с Чикаго от Източната конфереция на НБА

Маями победи Чикаго със 112:99 в дербито на лидерите в Източната конференция на Националната баскетболна лига. Хийт взеха аванс от близо 20 точки малко преди края на първото полувреме и въпреки няколкото опита за щурм на гостите, разликата така и не падна под 7 до края.

Гейб Винсент и Тайлър Хиро отбелязаха по 20 точки за Хийт. 15 добави Джими Бътлър, който овладя и седем борби. С абсолютно същия актив завърши и Бам Адебайо.

Зак Лавийн беше най-резултатен за Чикаго. Той наниза 22 точки. С 18 се отчетоха Дамар ДеРозан и Аю Донсунму.

Успехът беше четвърти пореден за тима на Майми, който води еднолично на Изток с 41 победи и 21 загуби. В същото време Булс допуснаха второ последователно поражение и са втори в подреждането с баланс 39-23.

В друг мач от изминалата нощ, Джо Морат вкара рекордните в историята на Мемфис 52 точки, а тимът му се наложи над Сан Антонио със 118:105. Де'Антъни Мелтън добави 15. От Спърс най-добре се представи Дейонте Мъри, който завърши с 21 точки и осем асистенции.