Манчестър Юнайтед с първи трофей от шест години насам

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Нюкасъл на "Уембли" във финала за "Карабао Къп". Головете за "червените дяволи" вкараха Каземиро и Маркъс Рашфорд. Така Юнайтез стигна до първи трофей от 6 години насам. Последно тимът от "Олд Трафорд" триумфира във Лига Европа през сезон 2016/17, когато начело бе Жозе Моуриньо. Отличието е дебютен за мениджъра на тима Ерик тен Хаг начело на Юнайтед.

Резултатът бе открит в 33-ата минута. Люк Шоу центрира в наказателното поле, а там над всички се извиси Каземиро. Бразилецът нанесе силен удар с глава и вкара, без да остави шанс на Лорис Кариус. Само седем минути по-късно Маркъс Рашфорд вкара дежурния си гол, след като бе изведен очи в очи с белгийския страж на "свраките", с който оформи крайното 2:0.

В 68-ата минута се стигна до серия от удари към вратата на Де Хеа, но всеки един от тях бе блокиран от играч на Юнайтед и по този начин вратата на испанския страж остана суха.

Четвърт час преди края Маркъс Рашфорд можеше да се разпише за втори път. Британецът нанесе хубав удар, но Лорис Кариус направи добро спасяване и не допусна вратата му да бъде поразена за трети път днес. В заключителните минути Бруно Фернандеш излезе сам срещу Кариус, но белгиецът спаси. /БГНЕС