Манчестър Сити надви Реал Мадрид в спектакъл на "Етихад"

Отборът на Манчестър Сити победи рекордните 13-кратни победители в Шампионската лига Реал Мадрид с 4:3 в епичен първи полуфинален мач от турнира, като лидерът на Кралския клуб Карим Бензема запази надеждите на испанските гиганти за ответния мач с два гола на "Етихад".

"Гражданите" започнаха вихрено пред собствена публика и поведоха в резултата още във втората минута чрез Кевин де Бройне, а десет минути по-късно Габриел Жезус удвои преднината на домакините. Бензема върна един гол за мадридчани в средата на първата част, но малко след почивката Фил Фоудън възстанови аванса на Сити. В 55-та минута Винисиус Жуниор намали изоставането на Реал, преди Бернардо Силва да покачи на 4:2 в 74-та минута. Последна дума в атрактивния двубой имаше Бензема, който реализира дузпа с 82-та минута с изпълнение в стил Паненка, за да оформи крайното 4:3 в полза на Сити.

По този начин всичко ще се реши на реванша в Мадрид следващата сряда. В другия полуфинал тази вечер Ливърпул посреща Виляреал. /БГНЕС