Манчестър Сити не сбърка срещу Кардиф и оглави Премиършип

Тимът на Манчестър Сити победи Кардиф Сити с 2:0 на свой терен и отново оглави класирането в Премиършип. Головете за "гражданите" отбелязаха Кевин Де Бройне в 6-ата минута и Лерой Сане в 44-ата.

Сити с актив от 80 точки изпревари Ливърпул, който има една по-малко.

Тотнъм в същото време откри своя нов стадион с капацитет 62 000 зрители с победа над Кристъл Палас 2:0. След тържествена церемония по откриването и зрелищна заря "шпорите" зарадваха 59 000 свои привърженици с пълен успех, първи за тима след серия от пет мача без победа. Хюн Мин Сон откри резултата в 55-ата минута, а Кристиан Ериксен затвърди победата в 80-ата.

Челси записа убедителна и много ценна победа над Брайтън с 3:0 на "Стамфорд Бридж". В първия половин час домакините доминираха, но не създадоха нито една опасност пред противниковата врата. "Сините" все пак поведоха в 38-ата минута, когато точен бе Оливие Жиру. След точно час игра се разписа и Еден Азар, а 180 секунди по-късно крайното 3:0 оформи Рубен Лофтъс-Чийк.

Тотнъм е на трета позиция с 64 точки, Арсенал и Челси имат по 63, Манчестър Юнайтед - 61. /БГНЕС