Манчестър Сити триумфира за трети пореден път с Купата на Лигата

Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:1 във финалния мач за Купата на Лигата, който се игра на стадион "Уембли" в Лондон. "Гражданите" станаха победители в надпреварата за трети пореден път и общо седми.

Повече успехи в турнира има само Ливърпул (8). Астън Вила остава с пет трофея.

Резултатът в двубоя на "Уембли" бе открит в средата на първото полувреме. В 20-ата минута автор на първия гол стана Серхио Агуеро, който бе безпощаден след асистенция на Фил Фодън. 10 минути по-късно Родри увеличи аванса на "гражданите". "Виланите" обаче не смятаха да се предават и в края на първото полувреме Мбвана Самата съкрати изоставането. В края на мача Астън Вила имаха положения за изравняване, но не успяха да ги реализират и сега им остава да се съсредоточат в борбата за оцеляване в Премиършип. /БГНЕС