Манчестър Юнайтед и Ливърпул не се победиха в дербито на кръга

Адам Лалана вкара изравнителния гол, с който Ливърпул се спаси от поражение на „Олд Трафорд".

Манчестър Юнайтед и Ливърпул завършиха наравно 1-1 в дербито от 9-ия кръг на английската Висша лига. Маркъс Рашфорд откри резултата в 36-та минута, възползвайки се от хубаво подаване на Даниел Джеймс. Гостите обаче съумяха да изравнят пет минути преди края на редовните 90 минути, когато резервата Адам Лалана отбеляза след пас на Анди Робъртсън.

Ливърпул може да бъде по-доволният от спечелената точка. Макар че мърсисайдци владееха топката през по-голямата част от мача и имаха осезаемо териториално предимство през второто полувреме, чистите ситуации пред Де Хеа не бяха много. Все пак „червените" не загубиха за първи път през сезона, но серията им от 17 поредни успеха в лигата приключи.

Манчестър Юнайтед пък записа четвърти пореден мач във Висшата лига без победа. За последно футболистите на Оле Гунар Солскяр победиха Лестър с 2-1 на 14 септември - преди повече от месец. „Червените дяволи" докосваха успеха, но в края можеха и да загубят - удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн в продължението мина много близо до страничния стълб.

В класирането Ливърпул е лидер с 25 точки - с пет повече от шампиона Манчестър Сити. Юнайтед пък е на незавидната 13-та позиция със само 10 точки. /БГНЕС