Манчестър Юнайтед надделя над Партизан без проблем и влезе в плейофите

Манчестър Юнайтед победи Партизан с 3:0 у дома на "Олд Трафорд" и предсрочно си осигури място в 1/16 финалите на турнира Лига Европа.

"Червените дяволи" наложиха натиск на съперника си и закономерно поведоха в резултата в 21-ата минута, когато се разписа Мейсън Грийнууд. Юнайтед продължи да контролира играта напълно и удвои преднината си в 33-ата минута. Този път Антони Марсиал след солова акция преодоля трима защитници на сръбския тим и порази вратата им за 2:0. Манчестър Юнайтед реши спора окончателно в своя полза четири минути след почивката с точен изстрел на Маркъс Рашфорд. Английският тим води с 10 точки в група L и на практика не може да бъде изместен от второто място. АЗ Алкмаар има 8 пункта, Партизан - 4, Астана - 0. В следващия кръг Юнайтед играе с Астана навън, а Партизан гостува на АЗ Алкмаар. /БГНЕС