Манчестър Юнайтед измъкна трите точки от Шефилд Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа във Висшата лига, след като надви Шефилд Юнайтед с 2:1 като гост в мач от деветия кръг на първенството. На "Брамал Лейн" играчите на Ерик тен Хаг отново не убедиха със своето представяне, но все пак стигнаха до трите точки, благодарение на късен гол на Диого Дало.

Двубоят започна с натиск на домакините и още във втората минута Андре Онана трябваше да прави спасяване, а "червените дяволи" така и не успяха да установят контрол над събитията. Въпреки това, гостите поведоха в резултата в 28-та минута, когато Скот Мактомини овладя една топка в наказателното поле и с удар от воле я прати във вратата. Радостта на Юнайтед не продължи дълго, тъй като пет минути по-късно Мактомини блокира удар на съперник в ръка в наказателното поле, а Оли Макбърни реализира отсъдената дузпа.

След почивката Юнайтед стоеше по-добре на терена, но трудно създаваше голови положения. В 77-та минута Дало получи топката на няколко метра от границата на наказателното поле и с много точен удар не остави шансове на Уес Фодерингам. До края "остриетата" не успяха да отговорят и по този начин записаха осмата си загуба в девет мача.

Така Манчестър Юнайтед се изкачи до осмо място в класирането с 15 точки, докато Шефилд Юнайтед остава на дъното с актив от една точки. /БГНЕС