Маверикс спряха серията на Лейкърс от 10 поредни победи

Далас Маверикс надигра при гостуването си Ел Ей Лейкърс със 114:100 в поредна среща от редовния сезон на НБА.

Далас постигна чудесен успех при визитата си на лидера в Западната конференция Ел Ей Лейкърс, връщайки си за загубата у дома от "езерняците" по-рано през кампанията.

Домакините потеглиха силно в първата четвърт, като авансът им по едно време стигна десет точки, но се оттеглиха с пет преднина след първите 12 минути – 30:25. На почивката възпитаниците на Франк Вогел водеха с три пункта – 62:59. Последва обаче страхотна трета четвърт за играчите на Рик Карлайл. Водени от Лука Дончич, който реализира 16 точки в четвъртта след едва шест на полувремето, тексасци влязоха в серия от 17:0 след близо четири минути без кош за „езерняците“. В крайна сметка, след 35:17 в третия период, гостите контролираха случващото се на корта и не изпуснаха инициативата до края. 20-годишният Дончич имаше сравнително тих следобед в Калифорния, но завърши с почти трипъл-дабъл – 27 точки, 9 борби и 10 асистенции. 17 добави Делон Райт, а по 15 Кристапс Порзингис, Дуайт Пауъл и Джъстин Джаксън. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис изиграха силен мач със съответно по 25 и 27 точки, но не получиха достатъчно подкрепа от останалите си съотборници. За калифорнийци това беше второ поражение у дома през сезона след това от шампиона Торонто Раптърс и първо след десет поредни успеха в лигата – тимът остава първи на запад при баланс 17-3. Далас е вече 13-6 и заема четвърата позиция в Западната конференция. В следващите си мачове Маверикс гостуват на Ню Орлиънс Пеликанс, докато Лейкърс пътуват до Колорадо за мач с Денвър Нъгетс. Ето и останалите резултати от снощи: Бруклин Нетс – Маями Хийт 106:109 Ню Йорк Никс – Бостън Селтикс 104:113 Минесота Тимбъруулвс – Мемфис Гризлис 107:115 Детройт Пистънс – Сан Антонио Спърс 132:98 Ню Орлиънс Пеликанс – Оклахома Сити Тъндър 104:107 Орландо Меджик – Голдън Стейт Уориърс 100:96 Торонто Раптърс – Юта Джаз 130:110 Ел Ей Клипърс – Вашингтон Уизардс 150:125. /БГНЕС