Медведев преодоля сръбски тест за 17-а поредна победа

Данийл Медведев достигна осминафиналите на Откритото първенство на Австралия, след като надделя, макар и трудно, над Филип Крайнович в пет сета – 6-3, 6-3, 4-6, 3-6, 6-0, за малко над три часа игра.

Медведев надви Крайнович в първия си по-сериозен тест от началото на АО.

В първия ден в Мелбърн без публика след обявения петдневен локдаун в щата Виктория, руснакът поведе след два пробива в откриващия сет, за да си осигури аванс в резултата, а във втория нанесе своя удар в шестия гейм. Борбеният сърбин от другата страна мрежа обаче показа дух и се върна в мача след два пробива в третия и един в четвъртия сет, за да вкара срещата в решителна пета част. Там обаче Медведев не даде нито един гейм на Крайнович и така номер 4 в света се класира за 1/8-финалите на надпреварата след 17-ия си последователен успех в Тура. Той приключи с 15 аса и 52 уинъра при 44 непредизвикани грешки. В следващата фаза негов съперник ще бъде американецът МакКензи Макдоналд, елиминирал в три сета Лойд Харис от Южна Африка. Сънародникът на Медведев – Андрей Рубльов, постигна чиста победа над испанския ветеран Фелисиано Лопес, за когото това бе рекордно 75-о участие в турнирите от Големия шлем. Рубльов ще играе с Каспер Рууд в спор за място на четвъртфиналите, след като норвежецът надви молдовеца Раду Албот в четири сета. Освен Медведев и Рубльов, Русия е представена на осминафиналите и от квалификанта Аслан Карацев, който утре ще играе с канадеца Феликс Оже-Алиасим. Напред при мъжете продължи и гъркът Стефанос Циципас, който не се затрудни срещу Микаел Юмер за победа с 6-4, 6-1, 6-1. Следващият му съперник ще бъде победителят от сблъсъка между Карен Хачанов и Матео Беретини. /БГНЕС