Мемфис надви Голдън Стейт след продължение

Отборът на Голдън Стейт Уориърс записа първо поражение от началото на сезона в НБА, след като загуби от Мемфис Гризлис със 101:104 у дома. Пред собствена публика в "Чейс Сентър" в Сан Франциско Уориърс започнаха вихрено двубоя и спечелиха първата част с 37:20, а през втората четвъртина преднината им достигна 19 точки, преди гостите постепенно да започнат да се връщат в мача и дори да излязат напред малко преди края.

В крайна сметка редовното време завърши при равенство 98:98, а в продължението Гризлис бяха по-свежи и се наложих с 6:3, за да стигнат до успеха. Джа Морант бе над всички за победителите с 30 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 откраднати топки, Дезмънд Бейн добави 19 точки, а Джарън Джаксън-джуниър се отчете с 15 точки и 8 борби. За Уориърс най-резултатен бе Стеф Къри с 36 точки, но двукратният MVP на Лигата реализира едва 7 от 20 стрелби от далечно разстояние и пропусна две ключови тройки - една преди края на редовното време и друга в края на продължението.

След това поражение Голдън Стейт заема второ място в Западната конференция с актив 4-1, като Юта Джаз остава единственият тим в Лигата с перфектен баланс (4-0). За Мемфис това бе трети успех, като тимът има и две загуби.