Меси изпревари Шави при разгром над Реал Сосиедад

Барселона записа впечатляваща победа при гостуването си на Реал Сосиедад, печелейки с 6:1 в мач от 28-ия кръг на испанската Ла Лига.

Дест и Меси се разиграха при гръмкия успех на каталунците.

На стадион „Реале Сегурос“ каталунците не оставиха шансове на съперника, като поведоха в 37-та минута чрез Антоан Гризман. В края на първото полувреме Сержиньо Дест покачи на 2:0 след асистенция на Лионел Меси. След почивката резултатът набъбна на 5:0 след головете на Дест, Меси и Осман Дембеле. Андер Баренечеа отбеляза почетното попадение за баските, но в края Меси вкара нов гол, оформяйки гръмкия успех на „блаугранас“.

Аржентинецът изигра своя мач номер 768 с екипа на каталунците, изпреварвайки клубната легенда Шави Ернандес. В добавка, той вече е с най-много голове в европейски първенство - 662, при 286 асистенции.

В класирането тимът продължава да изостава на четири точки от Атлетико Мадрид, който взе труден домакински успех над Алавес с 1:0. Луис Суарес вкара единственото попадение за „дюшекчиите“, а вратарят Ян Облак запази трите точки след спасена дузпа срещу Хоселу в края. Реал Сосиедад е пети с 45 пункта.

В следващия кръг след паузата за националните отбори Барса приема Валядолид, а Сосиедад приема Атлетик Билбао в баско дерби. /БГНЕС