Меси с хеттрик при разгромна победа на Аржентина в контрола

Лионел Меси мина границата от 100 гола за националния отбор на Аржентина, след като реализира хеттрик само в рамките на 17 минути при разгромната победа на световните шампиони на Кюрасао в контролна среща.

Двубоят в Сантяго дел Естеро в северна Аржентина се превърна в истински празник за феновете на домакините, след като капитанът Меси откри резултата в 20-та със своя гол номер 100 за националния отбор. Николас Гонсалес покачи на 2:0, преди Меси отново да се разпише в 33-та минута, а само четири минути по-късно резултатът вече бе 5:0 след попадение на Енцо Фернандес и трети гол на Меси. В заключителните 15 минути Анхел ди Мария и Гонсало Монтиел оформиха крайното 7:0 в полза на Аржентина.

Така 35-годишният нападател на ПСЖ вече има 102 гола за Аржентина, а световните шампиони спечелиха първите си два мача след Мондиал 2022, след като преди няколко дни надвиха Панама с 2:0 в Буенос Айрес в друга проверка. /БГНЕС