Меси записа победа номер 100 с Аржентина, Бразилия вкара пет на Тунис

Лионел Меси записа победа номер 100 с националния отбор на Аржентина, след като отбеляза два гола за успеха на тима над Ямайка с 3:0 в контролна среща, играна в Ню Джърси. Седемкратният носител на Златната топка влезе в игра в 56-та минута и се разписа два пъти в заключителните пет минути на двубоя, за да достигне 90 голя за Аржентина, с което се превърна в голмайстор номер 3 на национално ниво в историята на футбола.

Бразилия се развихри на "Парк де Пренс"

Третото попадение за шампионите на Южна Америка вкара нападателят на Манчестър Сити Хулиан Алварес. Това бе последен мач за Аржентина преди началото на Световното първенство в Катар, като тимът вече е в серия от 35 поредни двубоя без загуба и е само на два от рекорда на Италия - 37 срещи, регистрирани в периода 2018-2021.

В същото време на "Парк де Пренс" във Париж Бразилия разби Тунис с 5:1. Рафиня отбеляза два гола за успеха на Селесао, а Ричарлисон, Неймар и Педро добавиха по един, докато Монтасар Талби вкара почетното попадение за африканския отбор.