Милан и Интер с нови грешни стъпки в битката за титлата

Отборите на Милан и Интер допуснаха нови грешни стъпки в битката за титлата в Италия в петък вечерта. На "Сан Сиро" "росонерите", които са лидери в класирането, направиха равенство 1:1 с Удинезе. Нападателят на домакините Рафаел Леао откри резултата в 29-та минута, но в средата на втората част Иенома Удоджи изравни, а до края играчите на Стефано Пиоли така и не успях да стигнат до нов гол.

Интер няма победа в Серия А вече в четири мача

По този начин Милан записа второ поредно равенство в Серия А, но остава начело в подреждането, благодарение на грешката на Интер. "Нерадзурите" направиха равенство 0:0 при визитата си на Дженоа и така нямат победа в първенството вече в четири поредни двубоя.

Милан продължава да заема първото място с 57 точки, две повече от втория Интер, който е изиграл мач по-малко. Грешките на миланските грандове дават шанс на третия Наполи, който е с 54 точки, да се изравни с "росонерите" при победа в гостуването си на Лацио в неделя. /БГНЕС