Милан с грешна стъпка при гостуването на последния

Лидерът в класирането на Серия А Милан направи грешна стъпка в битката за титлата, след като стигна само до равенство 2:2 при гостуването си последния в подреждането Салернитана в мач от 26-ия кръг на първенството.

Милан загуби ценни точки в битката за титлата в Италия

На "Стадио Ареки" в Салерно "росонерите" започнаха отлично и поведоха в резултата още в петата минута чрез Жуниор Месиас, но в 29-та минута Федерико Бонацоли изравни. В 72-та минута домакините излязоха напред с попадение на централния нападател Милан Джируч, но пет минути по-късно Анте Ребич оформи крайното 2:2.

След това равенство Милан остава на върха в класирането с 46 точки, две повече от втория Интер, който обаче е изиграл два мача по-малко. На трето място е Наполи с 43 точки и мач по-малко от Милан. Салернитана остава на дъното с актив от 14 точки, на седем от спасителната черта. /БГНЕС