Милан се справи с Рома и доближи върха

Отборът на Милан се доближи на една точка от лидера в класирането на Серия А Интер, след като победи Рома с 3:1 в дербито от 20-ия кръг на първенството. На "Сан Сиро" домакините доминираха поведоха в резултата още в осмата минута, когато нападателят Оливие Жиру реализира дузпа. Десет минути по-късно Джуниор Месиас удвои преднината на "росонерите", но пет минути преди почивката Тами Ейбрахам върна един гол за "вълците".

В 74-та минута гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Рик Карсдорп, а в 82-та минута Рафаел Леао покачи на 3:1 в полза на Милан. В самия край Джанлука Манчини също получи втори жълт картон за нарушение в наказателното поле, но резервата Златан Ибрахимович не успя да реализира отсъдената дузпа.

След този успех Милан вече има 45 точки, една по-малко от първия Интер, чийто мач в Болоня вчера не се състоя заради Covid-19. Рома заема седма позиция в подреждането с актив от 32 точки.

Сампдория - Каляри 1:2

Лацио - Емполи 3:3

Специя - Верона 1:2

Сасуоло - Дженоа 1:1

Ювентус - Наполи 1:1. /БГНЕС