Милан удари Юве в Торино и ще играе в Шампионската лига

Отборът на Милан си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи Ювентус с 1:0 като гост в дербито от 37-ия кръг на Серия А. В Торино единствения гол в двубоя отбеляза централният нападател на "росонерите" Оливие Жиру в 40-та минута.

След този успех тимът на Стефано Пиоли вече има 67 точки на четвъртата позиция, шест повече от петия Аталанта. Това означава, че Милан, Интер, Наполи и Лацио ще играят в Шампионската лига през следващия сезон, докато Аталанта (61 точки), Рома (60) и Ювентус (59) трябва да си разпределят две позиции в Лига Европа и една в Лига на конференциите. "Вълците" все още имат шанс да се класират за Шампионската лига с победа над Севиля във финала на Лига Европа. /БГНЕС