Милан взе дербито с Рома на „Олимпико“

Милан надви Рома с 2:1 при гостуването си на стадион „Олимпико“ в италианската столица в мач от 24-ия кръг на Серия А.

Играчите на Милан ликуват след попадението на Анте Ребич за 2:1.

Франк Кеси даде аванс на „росонерите“ в края на първата част след точно изпълнена дузпа, но Жордан Веретут възстанови паритета в началото на второто полувреме след асистенция на Леонардо Спинацола. Анте Ребич върна преднината на Стефано Пиоли и компания в 58-та минута след подаване на Алексис Салемакерс. До края на срещата и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до гол, но в крайна сметка тимът от Милано удържа аванса си и отново се доближи на четири точки от градския съперник Интер, който окупира върха. Рома се отдалечи от челните позиции и с актив от 44 пункта заема петото място в таблицата. В следващите си мачове Милан приема Удинезе, а Рома гостува на Фиорентина. /БГНЕС