Милитао донесе трите точки на Реал срещу Хетафе

Отборът на Реал Мадрид поведе с три точки на върха на класирането в Ла Лига, след като победи Хетафе с 1:0 като гост в мач от осмия кръг на първенството. На "Колисеум Алфонсо Перес" единствения гол в местното дерби отбеляза централният защитник на Кралския клуб Едер Милитао още в третата минута. Бразилският национал се разписа с глава след центриране от корнер на Лука Модрич.

Малко преди почивката Винисиус бе фаулиран в наказателното поле и гостите получиха дузпа, но след консултация с ВАР реферът прецени, че в по-ранен етап от атаката топката е напуснала терена и дузпата бе отменена. През втората част отново ВАР се намеси в ущърб на Реал, след като гол на Родриго бе отменен заради засада.

В крайна сметка повече голове не паднаха и тимът на Карло Анчелоти записа седма победа в осем мача от началото на сезона, като вече има 22 точки, три повече от големия си съперник Барселона, който тази вечер приема Селта. Хетафе заема 16-та позиция в класирането с актив от 7 точки.