Милуоки Бъкс се справи с Атланта и без Янис

Крис Мидълтън и Брук Лопес отбелязаха общо 42 точки при успеха на Милуоки Бъкс над гостуващия Атланта Хоукс със 112-86 в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Домакините играха без най-добрия играч от миналия сезон Янис Адетокумбо, въпреки това записаха 33-та си победа през сезона. За Атланта поражението е девето поредно.

Маями Хийт надигра Индиана Пейсърс със 113-112 в оспорван двубой. Джими Бътлър отбеляза 20 точки за успеха, докато за Индиана най-полезен бе Аарън Холидей със 17 точки и 9 асистенции. Маями остава само с една загуба у дома при четиринадесет победи. „Горещите" спечелиха четвърта поредна среща и са в челото на класирането с четвърта позиция.

В друг завързан двубой Орландо Меджик се справи с Филаделфия 76-иърс с 98-97. Еван Фурние се отчете с 20 точки, а Аарън Гордън реализира 19 и добави 11 борби за домакините. Тобиас Харис и Джоел Ембийд отбелязаха по 24 точки с 11 борби за гостите, които не успяха да запишат четвъртата си поредна победа. Орландо побеждава за втори път през сезона Филаделфия.

Останалите резултати: Сакременто Кингс 104-105 Минесота Тимбъруувс след прод.; Юта Джаз 121-115 Портланд Трейл Блейзърс; Бостън Селтикс 129-117 Кливланд Кавалиърс; Шарлът Хорнетс 102-104 Оклахома Сити Тъндър след прод. /БГНЕС