Милуоки излъга Бостън, Янис наниза 42 точки

Милуоки записа втора победа в полуфиналите на Източната конференция на НБА. шампионите надвиха Бостън със 103:101 у дома, за да поведат с 2-1 в серията.

Янис Адетокунбо завъри с 42 точки, 12 борби и 8 асистенции. Жрю Холидей добави 25 и 7 борби. Брук Лопес оформи дабъл-дабъл – 13 точки и 10 борби. Джейлън Браун бе най-добър за Бостън с 27 точки и 12 борби. Ал Хорфърд остави срещу името си 22, 16 борби и 5 асистенции. Дерик Уайт остана с 14 точки.

След паузата Бъкс се развихриха и чрез Янис, Боби Портис, Холидей и Уесли Матюс стигнаха до аванс от 14 точки. В последната четвърт обаче Селтикс се вдигнаха и чрез Ал Хорфърд, Джейлън Браун и Маркъс Смарт обърнаха за 100:99 по-малко от две минути преди края. Дуото Адетокунбо и Холидей върна лидерството на Бъкс при 103:100. 4.6 секунди преди сирената Маркъс Смарт бе фаулиран и макар да претендираше, че нарушението е било при стрелба от тройката. Реферите го за изпълнява два наказателни удара, като той бе точен при първия, но пропусна втория. След няколко опита за добавка от страна на играчите на Селтикс, Ал Хорфърд вкара, но кошът му не бе зачетен и успехът отиде за домакините.

В серията се играе до четири успеха от седем двубоя. Следващият мач между Милуоки и Бостън ще бъде на 10 май.

В полуфиналите на Западната конференция Голдън Стейт поведе с 2-1 победи на Мемфис след успех у дома със 142:112. Стеф Къри се отличи за Уориърс с 30 точки, 2 борби и 6 асистенции. Клей Томпсън допринесе с 21 точки, 9 борби и 4 асистенции, а Джордан Пуул добави 27 точки, 4 борби и 2 асистенции за победата на Голдън Стейт.

Звездата на Мемфис Джа Морант реализира 34 точки, 3 борби и 7 асистенции. Той вкара тройка в края на първото полувреме, когато Гризлис намали до 57:64, но през второто полувреме домакините натрупаха солиден аванс. /БГНЕС