Милуоки с победа номер 30 през сезона

Милуоки победи Чикаго Булс в "Юнайтед Сентър".

Отборът на Милуоки Бъкс постигна 30-ти успех от началото на редовния сезон в НБА, след като победи Чикаго Булс със 123:102 като гост.

Милуоки започна силно двубоя в „Юнайтед Сентър“ и дръпна с 11 точки след първата част, но Биковете отговориха във втората четвъртина и дори дръпнаха с една точка, преди двата тима да се оттеглят при резултат 55:52 на почивката. В остатъка от мача Бъкс доминираха и постепенно увеличаваха аванса си, който при финалната сирена бе 21 точки.

Най-резултатен за победителите бе Крис Мидълтън с 25 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Янис Адетокумбо реализира 23 победи, 10 борби и 6 асистенции. За Чикаго над всички бе Зак Лавин с 19 точки, а Коби Уайт се отчете с 18 точки от пейката. Милуоки води убедително на Изток с 30 победи и 5 загуби, докато Чикаго е на девета позиция в същата конференция с баланс 13-21.

Орландо – Атланта 93:101

Вашингтон – Маями 123:105

Минесота – Бруклин 122:115

Юта – Детройт 104:81

Портланд – Финикс 116:122. /БГНЕС